Jak využít šnečí ulity
-
Jak využít šněčí ulity na výrobu věnce?
Chcete si vyrobit originální letní věnec na dveře a nevíte jak na to? Poradím vám. Budete potřebovat polystyrenový věnec, dva tucty prázdných šnečích ulit, několik metrů širší textilní stuhy a další drobné přírodniny jako jsou větvičky, mušličky, kamínky nebo sušené květiny.
Šnečí ulity sbírejte výhradně prázdné! Šnečky z ulit nevyvařujte ani je jinak nezabíjejte.
Nejprve omotejte polystyrenový věnec pevně stuhou. Konec stuhy můžete přilepit tavnou pistolí nebo přichytit špendlíkem. Celý věnec pevně omotejte. Pokud vám stuha nevyjde, nevadí.
Jednoduše druhý konec opět přilepte a ve stejném místě navažte další. Teď už jen stačí omotat zbývající část věnečku a konec stuhy opět ukončit. Stuhu vždy začínejte, navazujte a ukončujte na spodní straně věnce.
Nyní si vezměte tavnou pistoli a věnec z horní strany polepte šnečími ulitami. Mezi ulity dolepte další zmiňované drobné přírodniny a nakonec i suché květiny, kterými krásně vyplníte volný prostor mezi šnečími ulitami.
Na závěr si ustřihněte půl metru široké barevné stuhy a uvažte ji na věnec jako ozdobnou mašli v místě, za které bude viset. Další stuhu, tentokrát menší, uvažte ve stejném místě a věnec pověste na dveře. Léto může začít. Nebo advent?
-
Jak využít šnečí ulity na krmítko zdobené ulitami?
Sami se těšíte na jaro, dovolenou u moře a čas, kdy je na zemi vidět něco jiného než sníh? Kousek teplého počasí můžete dopřát také ptáčkům. Ozdobte jim krmítko a zkrášlete si tak vlastní zahradu netradiční parádou! Tenhle návod je pro ty, kteří žijí v oblastech, kde je sníh svátkem a přes zimu ho téměř nevidíte.
Potřebovat budete dřevěné krmítko pro ptáčky, ať už vlastní výroby nebo koupené. Stejně jako v předchozím nápadu i tentokrát budete potřebovat tucet nebo víc prázdných šnečích ulit, záleží, jak velké máte krmítko a další drobné přírodniny.
Střechu krmítka polepte pomocí tavné pistole šnečími ulitami a mezi ně dolepte drobné větvičky a další přírodniny. Ozdobte pouze střechu krmítka. Boky na které budou ptáčci přilétat, nechte neozdobené. Krmítko zdobte pouze přírodninami, které nejsou nijak chemicky ošetřené nebo nabarvené – ideálně jen těmi, které si venku sami posbíráte.
Také si na zimu nezapomeňte připravit smetáček, kterým budete moci střechu ometat, pokud přece jen zapadne sněhem.
Ulitami můžete ozdobit také hmyzí domečky. Jak na jejich výrobu se dočtete v návodu Jak vyrobit hmyzí hotel.
-
Jak využít šnečí ulity na malované šneky pro děti?
Se šnečími ulitami si vyhrají výborně také děti. Kupte jim polymerovou hmotu FIMO nebo levnější variantu Cernit a nechte je k domečkům dotvořit šnečí nohy. Fantazii se meze nekladou. Šneky můžete proměnit v mořské plže a vymodelovat jim ploutve nebo je proměnit v cizí rasu a vymodelovat jim mezi tykadly anténku navíc.
Polymerovou hmotu vypalte v troubě, a jakmile vychladne, pomocí lepidla vhodného na polymerové hmoty přilepte ulity. Polymerové hmoty i speciální lepidlo můžete koupit ve výtvarných potřebách. Lepidlo můžete nahradit také tavnou pistolí.
Nyní dejte dětem tempery a nechte je domečky krásně namalovat. Dozdobit je můžete nejrůznějšími třpytkami a drobnými předměty jako jsou kamínky nebo mušličky. Pokud budete chtít malovat na polymerovou hmotu, zvolte spíše akrylové barvy, které budou krásně držet také na samotných domečcích.
Hotové šnečky si můžete doma posadit do květináčů nebo je zabydlet v domečcích pro panenky. Panenky vašich dětí budou mít vskutku originální domácí mazlíčky!
Děti můžete zabavit také kresbou šneka. Jak na to se dočtete v návodu Jak nakreslit šneka.
-
Jak využít šnečí ulity na dekoraci květináčů?
Barevné šneky už v květináčích máte. Rozsypat do nich však můžete i samotné ulity spolu s nejrůznějšími kamínky. Dekorace tak bude vypadat mnohem přírodněji a přirozeněji. Můžete také namalovat samotné ulity, přilepit je na špejle a ty pak zapíchnout do hlíny v květináči. Takovou dekoraci ocení hlavně rostliny, které mají tendenci se rozrůstat.
Květináč můžete ozdobit také z vnější strany. Jako základ budete potřebovat hliněný nezdobený květináč. Květináč namalujte akrylovou barvou. Můžete ho natřít jednobarevně nebo ho pestře pomalovat. Barvu nedávejte na vnitřní stranu květináče, aby při zalévání nevsakovala do hlíny. Potřebovat budete také stuhu, kterou kolem květináče uvážete a přichytíte lepidlem, aby nesjížděla.
Květináč už jen polepte šnečími ulitami. Tentokrát se vám spíše než ulity od zahradních šneků budou hodit ty od těch drobnějších, které na parapetu při ozdobení květináče nezaberou příliš místa.
Zatím žádné komentáře