Pájka s podavačem cínu Parkside PLPD 60 A1 (60 W): Lidl cena 2024 + recenze
V Lidlu je v akci páječka s podavačem drátu PLPD 60 A1 určená na jednoruční pájení díky integrovanému podavači cívky s cínem. Dávkování cínu lze regulovat pomocí spouště na rukojeti, nastavitelné jsou hned tři teplotní rozsahy (150-170 °C, 220-250 °C a 300-330 °C).
Na pájce je LED kontrolka síťového napájení a dosažené pracovní teploty, pro vyšší pohodlí je nástroj vybaven protiskluzovým držadlem s měkkým povrchem. Po 20 minutách dojde k automatickému bezpečnostnímu vypnutí pájky.
Příkon nástroje je 60 W, použít lze pájecí cín o průměru 1-2 mm, balení zahrnuje cívku s 20 gramy pájecího cínu o průměru 1,2 mm. Záruka na přístroj jsou 3 roky.
Své zkušenosti s páječkou s podavačem cínu Parkside PLPD 60 A1 z Lidlu nám můžete psát formou recenze sem do diskuze.
Kód výrobku
PLPD 60 A1
Návod na páječku Parkside PLPD 60 A1
Cena v akci
- od 8. 7. 2019 – 269 Kč
- od 14. 3. 2019 – 299 Kč
- od 13. 9. 2018 – 299 Kč
- od 12. 7. 2018 – 299 Kč
- od 13. 7. 2017 – 299 Kč
Doprava zdarma při nákupu nad 1 000 Kč v lidl-shop.cz
Velice se mi zalíbil ten koncept podávání cínu na stisk tlačítka. Bohužel páječka hned pár vteřin po zapojení do elektřiny s výrazným zábleskem vyhodila pojistky až na domě a zesnula. Takže vracím, a další na výměnu už asi skladem nebude.
OdpovědětVýborná věc. Když jsem přešel z trafopájky na mikropáječku při používání CMOS součástek, neměl jsem čím přidržovat součástky, pokud přidávám cín jednou rukou a používám vrtané DPS. Páječka s podavačem cínu toto plně řeší. Navíc tato je regulovatelná a v neposlední řadě má velice příznivou cenu. Po dobrých zkušenostech s touto páječkou bych koupil ještě jednu sobě na pracoviště a jednu příbuznému až Lidl bude mít zase v nabídce.
OdpovědětKatastrofa! Po prvom zapnutí do zásuvky sa môj vianočný darček začal sľubne zahrievať, do 30. sekúnd sa začal popri hrote valiť biely štipľavý dym (... výhrevné nové teleso sa asi "vypaľovalo" ?), do minúty sa pri hrote zaiskrilo, vypadli bytové ističe a bolo po radosti. Navyše, darca v dôvere v "nemecký" výrobok zahodil účet..... Žeby smola? Alebo už ovedčené "Made in China"? Učite však sklamanie. JurajM
OdpovědětNekvalitný výrobok !!! Pri prvom zapojení sa z neho zadymilo, skratovalo výhrevné teleso a nefunguje. NEKUPOVAŤ!!!
OdpovědětPohodlně se pájí, druhou rukou můžu přidržovat součástky. Zatím funguje, nicméně topné těleso se zdá být poddimenzované. Páječka mi totiž spadla na zem a přestala fungovat. Když jsem ji rozebral, na izolaci vodičů topného tělíska byla uvedena teplotní odolnost do 125 stupňů Celsia. To je možná trochu málo, když můžete hrot zahřát až na 330 stupňů. I když je pravda, že jsem povrchovou teplotu izolace neměřil. Taky je problém s nekvalitním připájením vodičů tělíska a kostry - časem můžou odpadnout a páječka pak nebude fungovat, nebo při zkratu i vyhodí jistič. Před prvním použitím nutno opravit, i když třeba šlo jen o vadu kusu. Jinak je ještě potřeba dotáhnout hrot. Vnitřní součástky a deska elektroniky je z Číny, můj kus má verzi 10-2017. Se ztrátou záruky jsem smířen, nicméně po úpravě se zdá, že ty tři roky bez problému vydrží. Přidal bych fotky vnitřního uspořádání, ale to tu nejde.
OdpovědětJak jsem zde uvedl 22. února 2018 v 21:12, koupil jsem asi před měsícem hned dvě páječky. Zatím jsem jednu vyzkoušel a vše je v pořádku. Ještě k teplotní odolnosti izolace vodičů max, 125°C, zmíněné v příspěvku druhým Pavlem. Podíval jsem se pro zajímavost jak tomu tedy je. Přívodní vodiče, červený modrý, určitě od čidla teploty, vstupují do keramiky topného tělesa v místě chladících otvorů kovové trubičky, v níž topné těleso je umístěno a vstup je centrován do středu, tzn. vodiče se nedotýkají vnitřních stěn kovové trubičky, přes kterou prochází (je to vidět i přes chladící otvory) a navíc i při max. pájecí teplotě 330°C je od tohoto místa chladících otvorů k rukojeti teplota již pod 125°C. V keramickém tělese patrně již budou vodiče přímo napojené na čidlo, takže tam už problém s izolací by měl odpadnout. Tyto vodiče jsou nepřerušené a vedou od topného tělesa až do tištěného spoje. Další dva napájecí vodiče topného tělesa končí až 4 cm za výstupem z kovové trubičky v rukojeti a až potud jsou v textilní izolaci odolávající i teplotě hrotu klasické transformátorové pistolové páječky. Pak jsou teprve napojeny na vodiče jdoucí do elektroniky. Dále je 3 cm do vstupu kovové trubičky v rukojeti zasunuta izolace většího průměru, přes kterou procházejí všechny čtyři vodiče. I tato izolace slušně odolává vyšší teplotě. Jinak vodiče jsou součástí topného tělesa a jsou na vstupu do topného tělesa zalité keramikou, dimenzované jsou tedy výrobcem topného tělesa. Výrobce pájky topné těleso i s vodiči použil jako už hotovou součást. S kostrou je spojen zelenožlutý vodič většího průřezu a je naletován na očko vystupující z kovové trubičky a toto očko má svou prodlouženou část přibodovánu zevnitř na stěnu kovové trubičky, v které topné těleso je. Letování je vzhledem k většímu průřezu vodiče docela masivní. Myslím si, že konstruktér při návrhu pájky se docela činil. Při této příležitosti jsem se zběžně podíval i na součástky. Dvojitý operační zesilovač, 8 bitový mikroprocesor (kontrolér), triak na výstupu. Taková elektronika však vyžaduje přívod energie bez napěťových špiček a tím pádem na vedení žádné "vaklkontakty" a pod, které způsobují oblouky, bývající právě příčinou, že elektronika "odejde". Toť můj názor, na základě toho, co jsem uvnitř zjistil.
Odpovědětvyzkoušel jsem už i tu druhou páječku, také v pořádku. Takže pokud budu mít svoji zásuvku a prodlužku bez těch "vaklkontaktů" tedy v pořádku, jak jsem dříve zde psal, nevidím důvod proč by mi neměla sloužit i nadále k plné spokojenosti.
Odpovědět