Jak nakreslit zajíce
-
Jak nakreslit zajíce – základní tvary
Zajíc v pytli nebo zajíc na smetaně? Raději to druhé i když zajícům to přece nejvíc sluší ve volné přírodě. My se v našem článku naučíme jak nakreslit zajíce krok za krokem a povíme si i několik zajímavostí.
Při kreslení zajíce si pomůžeme předkreslenými kruhy a ovály. Začneme kroužkem a velkým oválem pro tělo zajíce a malým oválem pro hlavu. Vše načrtneme měkkou tužkou. Základní tvary usnadňují kreslení i v jiných případech, třeba když chcete nakreslit netopýra nebo nakreslit lebku.
-
Jak nakreslit zajíce – nohy a uši
K oválu pro hlavu přidáme protáhlou elipsu jako ucho a naznačíme si nohy podle obrázku.
-
Jak nakreslit zajíce – obrys
Vyměníme nástroj. Místo tužky teď budeme kreslit fixem nebo vytahovacím perem. Začneme postupně obtahovat obrys zaječího těla.
-
Jak nakreslit zajíce – dokončení obrysu
Dokreslíme tlapky a druhé ucho a obrys zajíce máme hotový.
-
Jak nakreslit zajíce – detaily
Nyní už jen dokreslíme detaily. Nakreslíme oko, ocásek, nazančíme chlupy a vousy. Nezapomeneme na drápky.
Kresbu tužkou vygumujeme.
-
Jak nakreslit zajíce – barva
Zajíce vybarvíme vodovkami nebo temperovými barvami, lze použít i pastely, pastelky nebo barevné fixy.
Použijeme různé odstíny hnědé pro plastičnost a živost obrázku. Pastelkami můžeme vykreslit zajícovu srst. Vystínujeme. Náprsenka a ocásek budou světlejší, vnitřek ucha a čenich vybarvíme růžovou.
-
Zajíc polní
Zajíc je samotářské zvíře žijící v otevřené krajině, na lukách a v polích. Je to rychlý běžec.
Zajíci byli v minulosti a stále jsou lovnou zvěří a mají velmi chutné maso. Ze zaječí srsti se dříve vyráběla plst pro výrobu mysliveckých klobouků.
Zajíc je zvířetem známým z mnoha pověstí a mýtů. Skvrny na měsíci připomínají siluetu zajíce, báje o měsíčním ušákovi jsou známé u Aztéků i v starověké Číně. Zajíc je také symbol Velikonoc. Podle pověstí doprovázel germánskou bohyni jara Eostre.
Zatím žádné komentáře