Jak dlouho vařit adzuki
-
Jak připravit fazole adzuki
Příprava je krátká – vlastně spíše předpříprava. Stačí potřebné množství fazolí nasypat do hrnce a zalít dostatečným množstvím vody. Ideálně to uděláme už večer den předem, abychom druhý den ráno mohli jenom vyměnit vodu, případně v cedníku propláchnout, a dát fazole vařit.
Důležité je upozornění, že fazole adzuki solíme až po uvaření. Kdybychom je osolili dříve, již při vaření, adzuki by ztvrdly a my bychom si moc nepochutnali.
-
Musí se adzuki namáčet
Ne nezbytně, ale je to samozřejmě lepší. Zkrátíme tím totiž už tak dlouhou dobu jejich varu a navíc budou pro náš organismus lépe stravitelné.
Ideální tak bude, pokud budeme s přípravou fazolí počítat dopředu. Večer je stačí nasypat například do hrnce, zalít vodou a druhý den vodu slít, přidat novou a adzuki vařit do změknutí (stejně tak, jako je uvedeno v boxíku č. 1).
Minimální doba namáčení fazolí je zhruba 8 hodin.
-
Jak dlouho vařit adzuki
I přes to, že budeme adzuki předem namáčet, potřebují tyto fazole ke svému uvaření minimálně 45 – 60 minut. Vždy je musíme po uplynuté třičtvrtě hodince průběžně ochutnávat, jenom tak si budeme jisti, že jsou měkké a vhodné ke konzumaci.
Potřebný čas je možné si zkrátit použitím tlakového hrnce, to budou adzuki hotové za cirka 20 minut. Ne všichni ale s tlakáčem pracují rádi a ne každý ho má doma.
Při vaření adzuki je možné sbírat pěnu, která se tvoří na hladině. Hromadí se v ní nečistoty, které se do fazolí mohly dostat při jejich zpracování.
Věděli jste, že fazole adzuki se dají konzumovat i syrové, podobně jako mungo? Tedy ne hned po vyndání z obalu, to bychom si vylámali zuby. A jak na to? Stačí adzuki nechat naklíčit.
-
Jak uvařit adzuki
Touto otázkou se podrobně zabývá návod Jak uvařit adzuki. Je v něm i popsáno pár chutných receptů, které se dají s pomocí adzuki fazolí připravit.
V článku se také dozvíte, jaké mají adzuki účinky, co obsahují a jak ovlivňují naše zdraví.
Zatím žádné komentáře