Nejrychleji se do centra města dostanete pomocí metra Taoyuan MRT. Stanice se nachází na obou terminálech, v centru končí u hlavního nádraží, kde lze přestoupit na ostatní linky. Spoje jezdí přibližně každých 15 minut od 6:00 do 23:30. Jízdenka vás vyjde na 108 Kč150 $. Cesta trvá 38 až 45 minut v závislosti na vybraném spoji (Express train či Commuter train).
Pokud plánujete v Tchaj-peji využívat MHD, doporučujeme zakoupit EasyCard, se kterou ušetříte. Stojí 72 Kč100 $ a lze na ní nabít libovolnou částku. Kartu pořídíte na všech stanicích metra nebo na letišti v obchodě 7-Eleven.
Dále lze využít četných autobusových spojů, které zastavují nejen v okolí letiště, ale také v centru města. Linky č. 1819, 1960 či 1961 vás dovezou k hlavnímu vlakovému a autobusovému nádraží či k věži Taipei 101.
Zastávky se nacházejí na obou terminálech, vše je přehledně vyznačeno. Jízdenky se kupují u přepážky, cena jízdného se liší dle spoje. Za cestu do centra zaplatíte od 65 Kč90 $ do 105 Kč145 $. Některé linky jezdí nonstop.
Uber vás do centra Tchaj-peje dopraví se za cenu od 722 Kč1000 $.
V současné době má tchaj-pejské letiště dva terminály, v budoucnu by měly být čtyři.
Přestože patří tchaj-pejské letiště k těm nejrušnějším na světě, je přestup poměrně snadný. Oba terminály jsou přehledně značeny a efektivně rozloženy.
Krátkou cestu mezi terminály lze absolvovat pomocí pohyblivých chodníků nebo automatickým vláčkem SkyTrain, který jezdí zcela zdarma. Frekvence jednotlivých spojů je přibližně 2 až 8 minut od 6:00 do půlnoci. Další možností jsou kyvadlové autobusy, které jezdí každých 10 až 30 minut mezi 5:00 až 1:00.
Pro přestup v rámci jednoho terminálu se udává 35 minut, při změně terminálu si ponechte rezervu 90 minut.
Letiště Taoyuan je otevřeno 24 hodin denně. Jelikož se jedná o velké letiště, které funguje jako tranzitní uzel, bývá rušné i v pozdních nočních hodinách. Letištní personál je proto na nocující cesující zvyklý, chová se přátelsky a ohleduplně.
Některé podniky fungují nepřetržitě, k dispozici jsou sprchy zdarma. Přečkat noc vám zajisté pomůže neomezená wifi síť a také další služby, které letiště nabízí, např. knihovna, galerie, muzem či bezplatné výlety do Tchaj-peje. Tato služba je dostupná pro tranzitní pasažéry s přestupem delším jak sedm hodin.
Oba terminály disponují dostatkem míst k sezení. Většina sedadel je pohodlná a bez pevných opěrek na ruce, u odletových bran se vyskytují i polohovatelná křesla. Na letišti funguje i dostatek odpočinkových zón – odletové brány C3, C5, C6 a C7 na terminále 1. Na terminále 2 hledejte odpočinkovou zónu pod názvem Shi Shi Ru Yuan.
Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení. Název sítě je “Airport Free WiFi”.
Většina podniků na letiště má otevřeno od 6:00 do 23:30, některé však fungují nepřetržitě, např. Burger King (T2), Dream Café (T2), D3 Bar (T2), Illy Café (T1), Middle East Halal Kitchen (T1) a Mos Burger (T2).
Balené jídlo a nápoje lze zakoupit v obchodech 7-Eleven a Family Mart. Pobočky naleznete na obou terminálech, otevřeno je nonstop.
Na obou terminálech funguje úschovna zavazadel v rámci Taiwan Pelican Express Company. Otevírací doba se různí, vždy má ale jedna pobočka otevřeno nepřetržitě. Ceny za denní úschovu se liší dle velikosti zavazadla, zaplatíte od 144 Kč200 $ do 361 Kč500 $.
Bankomaty různých bank jsou rozmístěny po obou terminálech. Směnárny s nonstop provozní dobou naleznete rovněž na obou terminálech ve veřejném prostoru, jedná se o Bank of Taiwan a Mega ICBC Bank.
Na letišti se nachází opravdu široký výběr salonků. Většina z nich má otevřeno nonstop.
Terminál 1:
Terminál 2:
Osprchovat se zdarma můžete na několika místech letiště – v příletových a odletových halách obou terminálů. Sprchy jsou otevřeny 24 hodin denně. Za 88 Kč$4 lze zapůjčit ručník.
Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.
Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.
Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.
Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.
Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.